içinde

Kostümlerini Satışa Çıkaran Muazzez Ersoy Ankara’daki Meskenini Lösemili Çocuklar Hastanesine Bağışladı!

Türk sanat müziğinin başarılı isimlerinden biri olan Muazzez Ersoy, sık sık gündeme geliyor. Sahnelerinde birbirinden şık kostümler giyen sanatçı, kıyafetlerini uygulama üzerinden satışa çıkardı. Kıyafetlerin satışından elde edilecek geliri ise çeşitli si…

Türk sanat müziğinin başarılı isimlerinden biri olan Muazzez Ersoy, sık sık gündeme geliyor. Sahnelerinde birbirinden şık kostümler giyen sanatçı, kıyafetlerini uygulama üzerinden satışa çıkardı. Kıyafetlerin satışından elde edilecek geliri ise çeşitli sivil toplum kuruluşlarına bağışlayacak.

Türk sanat müziğinin güçlü seslerinden biri olan Muazzez Ersoy, hem kariyeriyle hem de özel hayatıyla sık sık gündeme geliyor.

Sanat hayatı boyunca pek çok kez sahneye çıkan Ersoy’un konserlerinde giydiği kıyafetlerde oldukça beğeniliyor.

Sabah’ta yer alan habere göre; ünlü sanatçı sahnede ve televizyon programında giydiği kıyafetleri bir ikinci el uygulaması üzerinden satışa çıkaracak.

İlk başta 50 kostümünü satışa çıkaracak olan Ersoy, buradan edeceği geliri Çocuk Esirgeme Kurumu, Türk Kızılay’ı, Mehmetçik Vakfı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarına bağışlayacak.

Sanatçı ”Sahneye ilk çıkarken giyeceğim kostümüm yoktu. Annemin doğum günüm için bana hediye aldığı iki altın bileziğim vardı, onları Kapalıçarşı’da bozdurup iki kostüm almıştım.” dedi.

Ayrıca ”Yokluğun acısını bildiğim için, kostümlerimi ihtiyacı olan kişilere hediye ettim. Yıllar içinde dernek, vakıf ve yardım kuruluşları için sayısız konser verdim. Ankara’daki evimi Lösemili Çocuklar Hastanesi’ne bağışladım. Gücüm yettiğinde yardım etmeye devam edeceğim” diye belirtti.

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Ünlü Şef Somer Sivrioğlu’ndan eski eşiyle ilgili bomba itiraf: Bizi aç bırakırdı

Çiğdem Tunç ‘Kısa Etek Giyip Neyin Sinyalini Veriyorsunuz Hanımlar?’…