içinde

Ah Be Pidesu… Danla Bilic’in Konya Barınağı’ndan Sahiplendiği Yavru Köpek Hayatını Kaybetti!

Yaşanan vahşet sonrası Konya Barınağı’na giden hayvanseverler, oradaki canlıları bir bir kurtarmış; hayvanların içler acısı hâli bizi insanlığımızdan soğutmuştu.  İşte Pide Su da açlık ve hastalık içinde yaşamaya çalışan köpeklerden biriydi. Küçücük …

Ah Be Pide Su… Danla Bilic’in Konya Barınağı’ndan Sahiplendiği Yavru Köpek Hayatını Kaybetti!

Yaşanan vahşet sonrası Konya Barınağı’na giden hayvanseverler, oradaki canlıları bir bir kurtarmış; hayvanların içler acısı hâli bizi insanlığımızdan soğutmuştu.

İşte Pide Su da açlık ve hastalık içinde yaşamaya çalışan köpeklerden biriydi. Küçücük bedeniyle kocaman pideyi kemirdiği görüntüleriyle hafızamıza kazanan ve Danla Bilic’in sahiplenip; adını Pide Su koyduğu yavru köpek hayatını kaybetti…

O korkunç görüntüleri tekrar tekrar paylaşmak istemesem de hafızamızdan silinmiyor zaten. Silinmemeli de. Çünkü Konya Barınağı’nda yaşanan o vahşet ne ilk ne de son.

Konya’da yaşanan o katliamdan sonra hayvanseverler Konya Barınağı’na akın ederek Pide Su da dahil bir sürü canlıyı o korkunç yerden kurtarmıştı.

Ağzı bağlı poşetlere konulan canlardan biri olan ve bu görüntüleriyle hafızalarımıza kazınan bu yavru kedi de hayatını kaybetmişti. İnsanlığımızdan bin kere utanmıştık, hâlâ da utanıyoruz…

Önce sosyal medya fenomeni Meriç Keskin barınaktan kurtarılan bu bir deri bir kemik canı sahiplenmiş,

Ardından da Danla Bilic, küçücük bedeniyle kocaman pideyi yemeye çalışan bu yavru köpeği sahiplendiğini duyurmuştu.

Danla Bilic, pideyi çok sevdiği için Pide Su ismini verdiği yavru köpeği almak için İstanbul’dan Ankara’ya gitmişti.

Hepimiz Pide Su’ya hayran olmuştuk.

Danla Bilic, İstanbul’a getirdiği ve tedavi altına alınan yavru köpeğiyle ilgili dün bir paylaşım yaparak hepimizi üzmüştü. Pide Su, barınakta yaşayan birçok hayvanın kaderi olan Gençlik Hastalığı ve Corona ile mücadele ediyordu.

Hepimiz Pide Su’nun iyileşeceğinden umutluyduk, çünkü emin ellerdeydi… Danla Bilic ve veteriner hekimler onun iyi olması için ellerinden geleni yapıyordu.

Ama ne yazık ki olmadı, Danla Bilic; yavru köpeği Pide Su’nun hayatını kaybettiğini açıkladı. Ah be Pide Su, hepimizi çok üzdün.

Pide Su’nun ölümü hepimizi derinden etkilese de buz gibi bir gerçekle, bir kez daha yüz yüze geldik. Barınakların korkunç yüzüyle!

Danla, Pide Su’ya vedasıyla hepimizi çok üzdü. Hatta İzmir depreminden sonra sahiplendiği ve hepimizin de çok sevdiği Patates’i de andı.

Pide Su’ya ‘Patates’i öp’ dedi…

Birçok ünlü isimden Danla’ya destek yorumları geldi…

Evet, buz gibi gerçekler!

Gittiğin yerde bol bol koş oyna Pide Su… ❤️

Ve evet teşekkürler, onlara yardım eli uzatan ve sevgisiyle iyileştirmeye çalışan herkese…

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Kırmızı halıda Dilan Çiçek fırtınası! Derin dekolteli elbisesiyle göz kamaştırdı

Ünlü isimler, GQ Türkiye Ödül Töreni’nde şıklık yarışına girdi