içinde

Eğlenceli Görüntüleri ile Öne Çıkan TikTok Fenomeni Khaby Lame Kimdir?

Sosyal medyanın insanların yaşamlarındaki yerin ne kadar büyük olduğundan bahsetmemize gerek yok herhalde… Birçok insan gününün büyük bir kısmını sosyal medyada geçirirken bu platformlarda içerik üreten insanların popüler hale gelmesi de kaçınılmaz oluy…

Eğlenceli Videoları ile Öne Çıkan TikTok Fenomeni Khaby Lame Kimdir?

Sosyal medyanın insanların yaşamlarındaki yerin ne kadar büyük olduğundan bahsetmemize gerek yok herhalde… Birçok insan gününün büyük bir kısmını sosyal medyada geçirirken bu platformlarda içerik üreten insanların popüler hale gelmesi de kaçınılmaz oluyor. TikTok’un Kralı olarak bilinen Khaby Lmae de sosyal medyanın en dikkat çekici isimlerinden bir tanesi. Çektiği komik videolar ile kısa zaman içerisinde popüler hale gelen Khaby Lame’in fenomen olmadan önceki hayatı ise bakın nasılmış…

@khaby.lame

Ficou muito simples 🤲🏿😁 (It was easy!) 🤲🏿😁 #learnfromkhaby #learnontiktok @TikTok @tiktok creators (jenthemagician)

♬ original sound – Khabane lame

Ünlü TikTok fenomeni Khaby Lame, 9 Mart 2000 tarihinde Senegal’in başkenti olan Dakar’da dünyaya geldi.

Lame, daha henüz bir yaşındayken ailesi ile birlikte İtalya’nın bir şehrine taşındı ve daha sonralarda yaşadığı bu ülkede hayatını sürdürmeye çalışırken yaşadığı maddi problemler nedeni ile bir fabrikada çalışmaya başladı. Zaten maddi problemleri bulunan Lame, pandemi süreci yüzünden Mart 2022 tarihinde işten çıkarıldı.

@khaby.lame

Please answer 🥹 ahaha PS: All my respect for fireman 👨‍🚒❤️ #learnfromkhaby #learnontiktok @TikTok @tiktok creators #respectfireman #fireman

♬ original sound – Phoebe

İşten çıkarılan Lame, pandemi döneminde ne yapacağını bilemedi ve sosyal medya platformlarından biri olan TikTok’a içerik üretmeye başladı.

Khaby Lame, çocukluk dönemlerinden bu yana ünlü bir aktör olan Will Smith’e hayranlık duyuyordu ve her zaman onun gibi bir aktör olmayı istiyordu. İnsanları güldürme hayali olan Lame, bu hayalini sosyal medya platformu TikTok sayesinde başardı. Hayat hileleri başlığı ile çektiği içerikleri sosyal medyada paylaşan Lame, oldukça kısa bir süre içerisinde popüler hale geldi…

@khaby.lame

Ahhhhh wooooww 🤷🏿‍♂️ 😑 Khaby Move is Back! 😏 #learnfromkhaby #learnontiktok @TikTok @tiktok creators @lindagonzales686

♬ original sound – Khabane lame

Lame, bu başarıya ulaşırken aslında oldukça basit ve aynı zamanda ilginç içerikler üretiyordu. Ürettiği içeriklerin ana fikri ise sosyal medyada yer alan diğer içeriklere alaycı şekilde gönderme yapmasıydı.

Örnek vermek gerekirse bir kiviyi su bardağına dönüştürmek isteyen bir sosyal medya kullanıcısının çabalarını izliyor ve bu çabaları çok zahmetli bularak eline sadece bir su bardağı alıp gösteriyordu. Lame’in en ikonik hareketi ise videolarının sonunda iki elini açarak nesneleri işaret etmesiydi. Lame’in videolarını ilginç hale getiren bir başka detay ise videolarda hiç konuşmuyor ve her şeyi mimikleri ile izleyicilere aktarıyor olmasıydı.

@khaby.lame

🤦🏿#learnfromkhaby #learnwithtiktok #imparacontiktok

♬ suono originale – Khabane lame

Lame, neredeyse hiç konuşmadan çektiği videolar ile birçok ülkede popüler hale geldi.

Lame’in sessiz şekilde çektiği videolar dünyanın neresinde olursa olsun insanların anlayabilecekleri şekildelerdi. Bu da Lame’in popülerliğinin evrensel hale gelmesine neden oldu.

@khaby.lame

We reached 100M😍Thanks to all my fans,thx for ur time and ur love and ur positive energy,every single thing I do is for u guys 🤲🏾❤️ #learnfromkhaby

♬ suono originale – Khabane lame

Ürettiği içerikler ile sosyal medyada istikrarlı bir yol izleyen Lame, kısa süre içerisinde İtalya’nın en çok takip edilen fenomenlerinden biri haline bile geldi.

Lame için büyük olan bu başarı onun için daha sadece bir başlangıçtı. Pandemi süreci ile içerik üretmeye başlayan Khaby Lame, çok kısa süre içerisinde neredeyse tüm dünyanın tanıdığı bir sosyal medya fenomeni haline geldi. İki yıl gibi bir süre içerisinde de TikTok isimli sosyal medya platformunun en çok takip edilen kişisi olmayı başardı. Lame’in bu başarısı ona TikTok’un Kralı lakabını da beraberinde getirdi.

@khaby.lame

Easy bro #LearnFromKhabi #LearnWithTikTok #ImparaConTikTok

♬ suono originale – Khabane lame

Khabey Lame’i TikTok’ta 150 milyon insan takip ederken bu sayı Instagram’da ise 80 milyona yakın.

Khaby Lame’in sosyal medyadaki bu başarısı elbette ki tüm hayatının da değişmesine neden oldu.

Yalnızca birkaç sene öncesinde bir fabrikada işçi olan Khaby Lame, şimdilerde dünyanın en önemli markalardan bir tanesinin reklam yüzü olmayı başardı.

Yaşadığı maddi problemleri de geride bırakan Lame, Forbes verilerinin açıklamasına göre 2021 yılında sosyal medya platformlarından 10 milyon dolarlık bir kazanç sağladı.

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Fatmagül’ün Hatası Ne Dizisindeki Rolüyle Saç Baş Yoldurtan Esra Dermancıoğlu ve Kızı Gündem Oldu

Oyuncu Dilan Çiçek Deniz, nişanlısı Thor ile ayrıldı