içinde

Elif Alara Çetinel Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında Vefat Etti? Elif Alara Çetinel’in Hastalığı Neydi, Neden Öldü?

Son günlerde gündemden düşmeyen isimlerden biri olan Elif Alara Çetinel, vefatıyla tüm sanat camiasını yasa boğdu.

Son günlerde gündemden düşmeyen isimlerden biri olan Elif Alara Çetinel, vefatıyla tüm sanat camiasını yasa boğdu. Devlet tiyatro sanatçısının kızı olan Çetinel’in hayatı ise pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda ani bir şekilde rahatsızlanan Çetinel, bir aydır hastanede tedavi görüyordu. Peki Elif Alara Çetinel kimdir, nereli, kaç yaşında vefat etti? Elif Alara Çetinel neden öldü? Detaylar içeriğimizde 👇

Elif Alara Çetinel Kimdir?


Elif Alara Çetinel, geçtiğimiz sene hayatını kaybeden oyuncu Nusret Çetinel ve devlet tiyatrosu sanatçısı Tomris Çetinel’in kızıdır. Anne tarafından İzmirli, baba tarafından Ankaralı olan Çetinel’in, Zeynep Şirin adında bir kız kardeşi bulunur.
Elif Alara Çetinel, 26 ekim tarihinde evinde geçirdiği beyin kanaması sonucunda hastaneye kaldırıldı.


Bir haftadır yoğun bakımda tedavi gören Çetinel, 4 Kasım 2022 tarihinde, 42 yaşındayken hayatını kaybetti. Annesi Tomris Çetinel’in İzmir’de Elenika oyunun prömiyerine çıkacağı zamanda ölüm haberini aldığı öğrenildi.
Elif Alara Çetinel’in cenazesi bugün Ankara bulunan Beyler Çelebi Asri Mezarlığı’na defnedilecek.


Ünlü sanatçı Melek Baykal ise vefat haberini Instagram hesabından bir paylaşımda bulunarak duyurdu.

Oyuncu anne ile kızın fotoğrafını paylaşarak ” Allah’ım bu nasıl bir acıdır. Sevgili arkadaşımız Tomris’imiz biricik evladı Alara’yı kaybetti. Üzüntüm sonsuz, ne yazacağımı bilemiyorum. Rabbim Tomris’imize ve sevgili kardeşi Şirin’e dayanma gücü versin, sabır versin. Başka da bir şey diyemiyorum. Huzur içinde uyu güzel kızım. Mekanın cennet olsun.” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Geçtiğimiz sene eşini kaybeden oyuncu Tomris Çetinel’in kızı hayatını kaybetti

Reytinglerde istenilen başarıyı yakalayamayan Duy Beni dizisi final yapıyor