içinde

Kazada Ağır Yaralanan ve Ambulans Uçakla İstanbul’a Getirilen Sergen Deveci’nin Doktorundan İlk Açıklama Geldi.

Feci kazada ağır yaralanan Sergen Deveci ise dün ambulans uçakla İstanbul’a getirilmişti.

Kazada Ağır Yaralanan ve Ambulans Uçakla İstanbul’a Getirilen Sergen Deveci’nin Doktorundan İlk Açıklama Geldi

Tiyatro oyuncularını taşıyan minibüs Amasya’da kaza yapmış ve üç kişi hayatını kaybetmişti.

Feci kazada ağır yaralanan Sergen Deveci ise dün ambulans uçakla İstanbul’a getirilmişti. Deveci’nin sağlık durumuna ilişkin doktorundan ilk açıklama geldi…

Baş Belası tiyatro oyunu ekibini taşıyan minibüs, Amasya’da feci bir kaza yapmış ve Tolga Güleryüz, Özgür Karataş ve Burak Topçu hayatını kaybetmişti.


Öte yandan Melis İşiten, Ceyhun Fersoy ve Sergen Deveci’nin de aralarında bulunduğu 8 kişi yaralanmıştı.


İlk müdahalesi yapılan Sergen Deveci’nin durumunun diğer oyunculara göre daha ağır olduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu haberleri hepimizi derinden etkilemişti…


Kazada ağır yaralanan Deveci, ambulans uçakla İstanbul’daki özel bir hastaneye sevk edilmişti.


Herkes Sergen Deveci’den gelecek iyi haberi beklerken, hastanenin Medikal Direktörü Uzm. Dr. Özgür Şamilgil, Deveci’nin sağlık durumu ile ilgili ilk açıklamayı yaptı.


Şamilgil, “Kendisinin boynunda ve omurgalarında kırık var. Kırığa bağlı olarak bir ameliyat olmasına karar verildi. Tüm hazırlıkları yapıldı; kendisini biraz önce ziyaret ettim. Morali gayet yerinde, espriler yapıyor. İyi olacağına inanıyor. Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu hocamız omurga cerrahisi konusunda zaten isim yapmış birisi. Kendisi birazdan ameliyata alınacak. Umarım ameliyat da başarılı geçecek. Tüm dileklerimiz onun iyileşmesi yönünde.” açıklamasında bulundu.


“Her omurga ameliyatının şahsa özel riskleri vardır. Çünkü her omurga kırığının da yeri ve boyutları birbirinden farklıdır. Arkadaşımızın başka hastalıklarının olmaması, yaşının genç olması gibi özellikler bu ameliyat açısından daha düşük risk kılıyor. Tabii her ameliyatın kendine göre riskleri vardır. Omurganın içinden geçen sinirler kollara bacaklara ve aşağıya doğru yayılıyorlar. O sinirlerin zarar görmemesi için tedbirler alınarak gerekli cerrahi müdahale yapılacak.” diyen Şamilgil; sözlerine şu şekilde devam etti.


“Şu anki bulgular bu ameliyatı olması gerektiğine, olmadığı takdirde hasar oluşabileceğini gösteriyor. Ameliyat sonrası bu hasar riskinin ortadan kaldırılmasını hedefliyoruz. Bunun için bir yüzde vermek, bu ameliyat yüzde yüz başarılı olacaktır demek mümkün değil. Ama en iyi yerde, en emin ellerde bu ameliyatın riski başka hastanelere göre biraz daha düşüktür. Ameliyat başarılı geçtiği takdirde bir haftaya kadar iyileşip evine taburcu olabileceğini düşünüyoruz.”


Umarız ameliyat başarılı geçer ve Sergen Deveci sevdiklerini güldürmeye devam eder…


Kendisine ve tüm yaralı oyuncularımıza şifalar diliyoruz! 

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Serenay Sarıkaya’dan Şahmaran Şovu! Bugün Ünlülerin Dikkat Çeken Instagram Paylaşımları (22 Kasım)

Melek Mosso sahnede annesiyle türkü söyledi, konserde alkış tufanı koptu