içinde ,

Kel Olmaya Bile Razıymış: Rolü İçin Her Şeyi Göze Alan Nesrin Cavadzade’nin Kariyeri ve Bilinmeyenleri

Güzel oyuncu Nesrin Cavadzade bilinmeyenlerini anlattı..

Kel Olmaya Bile Razıymış: Rolü İçin Her Şeyi Göze Alan Nesrin Cavadzade’nin Kariyeri ve Bilinmeyenleri

Son dönemin parlayan yıldızlarından Nesrin Cavadzade, başarılı oyunculuğu ve güzelliği ile dillerden düşmüyor. Güzel oyuncunun yer aldığı yapımlar, hayranları tarafından ilgiyle izleniyor. Yasak Elma, Üç Kuruş gibi dizilerle adından sıkça söz ettiren Nesrin Cavadzade’nin kariyerindeki yükselişini, aşk hayatını ve hakkında bilinmeyenleri mercek altına aldık. İşte güzel oyuncu hakkında daha önce duymadığınız o bilgiler!

Güzel oyuncu aslen Azerbaycanlı.


Azerbaycanlı güzel oyuncu, 30 Temmuz 1982 tarihinde Bakü’de dünyaya geldi. 11 yaşındayken Türkiye’ye yerleşen Nesrin Cavadzade, Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nden başarıyla mezun oldu. Çok sayıda dil bilen yetenekli oyuncu, İngilizce başta olmak üzere Fransızca, Rusça ve İspanyolca konuşabiliyor. Şimdilerde ise Arapça ve Japonca öğrenmeye çalışıyor.
Rol aldığı yapımlar her dönem ilgiyle izlendi.


Nesrin Cavadzade, oyunculuk deneyimini ilk olarak Yersiz Yurtsuz dizisi ile yaşadı. Samanyolu, Al Yazmalım, Ağır Roman Yeni Dünya ve Küçük Ağa gibi dizilerde yer aldı. Bizim Hikâye, Yasak Elma, Üç Kuruş dizileriyle de ününe ün kattı. İlk sinema filmi olan Dilber’in Sekiz Günü sayesinde çok sayıda ödüle layık görüldü. Acı, Güzel Günler Göreceğiz, Kuzu, Annemin Şarkısı, Son Mektup, Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmlerinde sergilediği başarılı oyunculukla hayran kitlesini genişletti.
Nesrin Cavadzade oyunculuğa nasıl yöneldi?


Ailesinde herkesin doktor olduğu söyleyen güzel oyuncunun annesi, onun tıp okumasını hiç istememiş. Piyano ve baleyle ilgilenen Cavadzade, Şahika Tekand Stüdyo Oyuncularında oyunculuk eğitimi aldı. Bir gün Avşar Film’in ilanının dikkatini çekmesi üzerine oyunculuğa ilk adımını attı. ‘Üzüm gözlü bir kız aranıyor’ ilanı sayesinde ilk işinde başrolü oynadı.
Evlenmeleri beklenen çift ayrılmıştı.


Yasak Elma dizi setinde tanışıp aşka yelken açan Nesrin Cavadzade ve Gökhan Alkan, sevenleri tarafından çok yakıştırılıyordu. Sade bir tören ile nişanlanan çift, evlilik yolunda böylece ilk adımı atmıştı. Çift, bir süre sonra beklenmedik bir şekilde ilişkilerini noktalama kararı aldı. İkilinin ilişkilerinde huzuru kalmadığı için ayrıldığı söyleniyordu.
“Hedefim Budist olmak.” sözleri ile çok şaşırttı.


Kendine hedef koyduğunu belirten Nesrin Cavadzade’nin bu hedefleri arasında Zen Budist olmak da var. Çılgın hedeflerinin olmadığını söyleyen Cevadzade, yaşamaktan çok mutlu olduğunu ifade etti.
İyi ve kötü huylarını birer birer anlattı.


Çok fevri bir insan olduğunu belirten güzel oyuncu, bu yönünü törpülemeye çalışıyor. Çalışkan ve vicdanlı bir kadın olduğunu söyleyen Nesrin Cavadzade, her zaman bireysel olmayı sevdiğini dile getirdi. Hiçbir zaman bir grubun parçası olamamış. Çok arkadaşı olmayan güzel oyuncunun arkadaş sayısı da sayılı. Yer aldığı projeleri seyreden Nesrin Cavadzade, kendine karşı çok acımasız olduğunu söyledi. Oyunculuk yeteneğini dışarıda bırakırsa geriye küçük ve mütevazı bir yaşantısı kaldığını belirten güzel oyuncu, elinden gelenin en iyisini yapmaya her zaman özen gösteriyor.
Cevadzade’ye göre kadın ve erkek eşit değil.


Kadınlarla erkeklerin hâlâ eşit olmadığından bahseden güzel oyuncu, sinmek yerine kadınların başına gelen kötü olayları kabullenmeyip mücadele etmesi gerektiğini düşünüyor. Bu nedenle kendisinin de son nefesine kadar bu konuda mücadele edeceğini söylüyor.
“Ünlülerin ilişkileri kısa sürer.” algısına katılmıyor.


Ünlülerin yaşadığı aşkların kısa sürmesi konusunda bir algı olduğunu söyleyen güzel oyuncu, bu durumun doğru insanla karşılaşmakla ilgili olduğunu söyledi. Yıllardır evli olan meslektaşlarının olduğunu vurguladı.
Fiziğini annesine borçlu olduğunu düşünüyor.


Sosyal medyada fiziğine övgüler yağdırılan güzel oyuncu, zayıf olmasının ve zarafetinin genetik olduğunu dile getirdi. ‘Ailemde kilolu hiç kimse yok. Bu konuda anneme çekmişim.’ diyen güzel oyuncu yıllar geçse de hiç yaşlanmıyor.
Rolü için ne denirse yapmaya hazır hatta saçlarını bile kazıtacağını söylüyor!


Değişimden korkmadığını belirten güzel oyuncu, rolü için gerekirse kel olmaya bile razı! Hatta bazı zamanlar depresif bir ruh hâline bürününce kökten değişim yapmak isteyen Cavadzade’nin kuaförü, onun bu isteğini hiçbir zaman kabul etmiyor ve bitki çayı içirip onu evine gönderiyor.

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Tamer Karadağlı, yeni dizisinde özel hareket polisini oynayacak

Behzat Ç.’nin meraklanan beklenen fragmanı yayınlandı.