içinde ,

Paul Dwyer Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Eğitimi ve Mesleği Ne? Paul Dwyer’ın Eşi Kim?

Ünlü müzisyen Paul Dwyer, son günlerde gündemden düşmeyen isimlerden biri. Seslendirdiği Anadolu türküleriyle herkesin beğendiği bir isim olan Dwyer, yakın zamanda T.C Vatandaşı da oldu. Dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip olan sanatçının …

Paul Dwyer Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Eğitimi ve Mesleği Ne? Paul Dwyer’ın Eşi Kim?

Ünlü müzisyen Paul Dwyer, son günlerde gündemden düşmeyen isimlerden biri. Seslendirdiği Anadolu türküleriyle herkesin beğendiği bir isim olan Dwyer, yakın zamanda T.C Vatandaşı da oldu. Dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip olan sanatçının hayatı ise pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki Paul Dwyer kimdir, kaç yaşında, nereli, eşi kim? Eğitimi ve mesleği ne? Detaylar içeriğimizde.

Paul Dwyer Kimdir?

Ünlü müzisyen Paul Dwyer, 7 Kasım 1963 yılında İngiltere’nin Liverpool kentinde dünyaya geldi. Aslen İskoç olan sanatçı, çocukluğunu İskoçya’da geçirdi. Küçük yaşlarda gitar eğitimi aldı.  İngiltere’de bulunan Royal Nothern College of Music’de klasik gitar bölümüne girdi ve müzikoloji okudu.

Üniversite arkadaşıyla birlikte Endipol adını verdiği grubu kuran sanatçı, birçok şarkı seslendirdi.

1988 senesinde ilk defa İstanbul’a gelen şarkıcı, kısa bir süre sonra tekrardan ülkesine döndü. Ancak Türkiye’de yaşamak istediğine karar vererek kesin dönüş yaptı.

1991 yılında ise İstanbul Hotel’de tanıştığı Çiğdem Kalburcu ile evlendi. Bu evlilikten Selina ve Eren adında iki çocuğu oldu. 2005 yılında ise T.C vatandaşı olan müzisyen ismini değiştirerek Cenk Kalburcu adını aldı.

Ünlü isim, Edipol grubuyla dünya çapında büyük bir üne kavuştu. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen müzisyenleriyle de birlikte çalıştı.

Bir dönem Habertürk TV’de yayınlanan Müzik ve Yol isimli programda sunuculuk yaptı. Bu program ile Anadolu’nun 70’e yakın şehrini insanlara tanıttı. Türk müzikleriyle ilgili 120’nin üzerinde çalışma yaptı.

2000 senesinde ise Selina Music Productions’u kurdu ve Youtube üzerinden pek çok türküyü yurt dışına tanıttı. Aynı zamanda seslendirme ve oyunculukta yapan Dwyer, 2020 yılında vizyona giren Ya İstiklal Ya Ölüm isimli filmde rol aldı.

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Mabel Matiz’in Ödül Takdimini Karakol Klibi Nedeniyle İptal Eden GQ Türkiye’nin Özür Paylaşımına Tepki Yağdı!

Yazar Arda Erel, Mabel Matiz’in ardından GQ ile yaşadığı olayı anlattı: LGBT haklarını anmamam istendi