içinde ,

Robert Pattinson mı Yoksa Brad Pitt mi? Bilim İnsanları Altın Orana Göre Dünyanın En Çekici 10 Erkeğini Seçti!

Güzellik algısı birçok şeye göre değişkenlik gösterir. Estetik cerrahı Dr.Julian De Silva’nın yürüttüğü çalışmada bazı spesifik özelliklerin erkekleri çekici yaptığı belirtilmiş. Gelin hep birlikte altın orana göre en çekici ilk 10 erkek kimlermiş …

Robert Pattinson mı Yoksa Brad Pitt mi? Bilim İnsanları Altın Orana Göre Dünyanın En Çekici 10 Erkeğini Seçti!

Güzellik algısı birçok şeye göre değişkenlik gösterir. Estetik cerrahı Dr.Julian De Silva’nın yürüttüğü çalışmada bazı spesifik özelliklerin erkekleri çekici yaptığı belirtilmiş. Gelin hep birlikte altın orana göre en çekici ilk 10 erkek kimlermiş ona bakalım.

10. Ryan Gosling – Yüzde 87.48

The Notebook denince akla gelen Ryan Gosling üçgen yüz hattı, derin mavi gözleri ve sakin davranışlarıyla Hollywood’da yürek hoplatanların timsalidir diyebiliriz. Ayrıca altın oran doğrultusunda burnunun ve çenesinin oldukça karakteristik olduğu söz konusu olmuş.

9. Kanye West – Yüzde 87.94

Kanye West, sarsılmaz egosu ve başa çıkılamaz cazibesiyle son zamanların en başarılı müzisyenlerindendir. Belirgin çene hattı Kanye West’in bu listedeki diğer erkeklerden sıyrılmasını sağlamış. Ancak gel gör ki yüzündeki diğer parçalara oranla dudakları en düşük orana sahip.

8. Idris Elba – Yüzde 88.01

2013’te Essence tarafından ‘Yılın En Seksi Adamı’ ve 2018’de People dergisi tarafından ‘Yaşayan En Seksi Adam’ unvanlarına  belirgin çene hattı ve ‘avcı gözleri’ ile sahip olmayı başaran Idris Elba’nın altın orana göre en can alıcı noktası yine çenesiymiş. Yürütülen araştırmada en düşük orana sahip yeri ise burnu olmuş!

7. David Beckham – Yüzde 88.96

Yakışıklılığıyla dillerden düşmeyen David Beckham bu listede 7. sırada yer almakta. Simetrik yüzü, belirgin çene hattı, yüksek elmacık kemikleri… Biz daha ne diyelim!

6. Hugh Jackman – Yüzde 89.64

6. sıraya yerleşmeyi başaran Huhg Jackman en yüksek puanı burnundan almış! Ancak buna rağmen dudakları ve gözlerinin arasındaki mesafe altın oran ortalamasını biraz düşürmüş.

5. George Clooney – Yüzde 89.91

Listenin ortasında kemikli yüz yapısıyla karşı konulamaz bir cazibeye sahip George Clooney yer almakta. Altın orana göre en düşük ortalamaya ise alnı sebebiyle sahip olmuş.

4. Brad Pitt – Yüzde 90.51

Bir yandan erkeksi, sert yüz hatları bir yandan gülümsediğinde kısılan gözleri… Bunların hepsi Brad Pitt’in neden Hollywood’un en seksi erkeklerini içeren birçok listede kendine yer bulabildiğini açıklıyor. Araştırmaya göre gözleriyle en yüksek ortalamaya sahip olurken burnunun şekli ortalamayı düşürmesine sebep olmuştur.

3. Bradley Cooper – Yüzde 91.08

Bradley Cooper, Dr. De Silva’nın listesinde 3. sıraya yerleşmeyi başarmış! Gözleri, dudakları ve çenesiyle altın oranla yürütülen araştırmada en yüksek ortalamaya sahip olurken burun ve yüz şekliyle ortalaması düşmüş.

2. Henry Cavill – Yüzde 91.64

Henry Cavill görkemli ve göz kamaştırıcı görünümüyle tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarırken altın oran standartlarının da çekmeden duramadı. Araştırmaya göre dudakları, alnı, burnu ve gözlerinden en yüksek oranı alan Henry Cavill sadece gözlerinin arasındaki mesafeden düşük bir orana sahip olmuştur.

1. Robert Pattinson – Yüzde 92.15

Veeee karşınızda Robert Pattinson! Yapılan araştırmaya göre dünyanın en çekici erkeği Robert Pattinson seçilmiş. Dudaklarının dolgun olmaması dışında bütün yüz hatları altın orana uygunmuş. Nazar boncuğudur o da nazar boncuğu 😜

Peki siz bilim insanlarının sıralamasına katılıyor musunuz? Haydi yorumlara…👇🏻

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Aleyna Tilki’nin Pijamasından Büşra Pekin’in Fragmanına 1 Şubat’ta Ünlülerin Yaptığı Instagram Paylaşımları

Çöp Adam’ın Yıldızı Elçin Afacan’ın Son Hâli Karşısında “Yok Artık” Demekten Kendinizi Alıkoyamayacaksınız