içinde

Vedik Astrolojide Gezegenler ve Bedende Temsil Ettiği Organlar

Rahu’nun neden olduğu hastalıklar gibi hastalıklardan hangi gezegen sorumludur? Hangi gezegen sağlık sorunlarına neden oluyor? Vedik tıbbi astrolojide gezegen, insan vücudunun bir kısmını veya diğer kısmını temsil eder. Olumsuz gezegensel geçiş veya …

Vedik Astrolojide Gezegenler ve Bedende Temsil Ettiği Organlar

Rahu’nun neden olduğu hastalıklar gibi hastalıklardan hangi gezegen sorumludur? Hangi gezegen sağlık sorunlarına neden oluyor?

Vedik tıbbi astrolojide gezegen, insan vücudunun bir kısmını veya diğer kısmını temsil eder. Olumsuz gezegensel geçiş veya ashubh graha-dasha sırasında, kişi bir veya daha fazla hastalıktan muzdarip olmalıdır.

Güneş gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Mide, kemik, sağ göz, kalp,deri, göbek, kafa vücudun yapısı.

Sağlık sorunları: Göz sorunları, yüksek ateş, kalphastalığı, mide hastalığı, cilt hastalığı, kemik kırılması, cüzzam, akılhastalığı, beyin sorunları ve geçmiş hastalıkların nüksetmesi.

Ay gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Akıl, kalp, akciğerler, göz,beyin, kan, göğüs, vücut sıvıları, bağırsaklar, böbrek kanalları, lenfatikkanal ve arter.

Sağlık sorunları: Uykusuzluk, astım, kan sorunları, şekerhastalığı, akciğer rahatsızlıkları, öksürük, boğaz sorunları, diz zayıflığı vesolunum sorunları.

Mars gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Kan, kemik iliği, enerji,boyun, damarlar, cinsel organlar, boyun, kırmızı kan hücreleri, anal, dişiorganlar ve vücut enerjisi.

Sağlık sorunları: Kan ve damarlarla ilgili sorunlar, beyinrahatsızlıkları, fiziksel yaralanmalar, gözlerde ağrı, kan sorunları, cinselorgan hastalıkları, kemiklerde zayıflama, basur ve diz sorunları.

Merkür gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Beyin, saç, yüz, göğüs,sinir sistemi, deri, burun, safra kesesi, akciğerler, dil ve kollar.

Sağlık sorunları: Cilt hastalıkları, kas hastalıkları, göğüsağrısı, tifo, felç, kolera, saç dökülmesi ve kol yaralanmaları.

Jüpiter gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Jüpiter uylukların, yağın,beynin, karaciğerin, böbreklerin, akciğerlerin, kulakların, dilin, hafızanın,dalağın vb. karakasıdır.

Sağlık sorunları: Diyabet, böbrekler ve akciğerlerle ilgiliciddi sağlık komplikasyonları. Ayrıca kulak, pankreas, akciğer, uyluk ve hafızakaybıyla ilgili hastalıklar.

Venüs gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Genel fiziksel görünüm, yüz,yüz ifadeleri, gözler, cinsel organlar, idrar, üreme organları, boğaz vebezler.

Sağlık sorunları: Yüz ve gözlerde yaralanmalar. Üremebozuklukları ve genital hastalıklar. Boğaz rahatsızlıkları ve kan kaybı.

Satürn gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Vücudun alt kısımları,bacaklar, kemikler, diz, kemik eklemleri, kaslar, dişler, cilt, saç vekulaklar.

Sağlık sorunları: Vücudun alt kısmı, kemikler ve kaslarlailgili tüm sağlık komplikasyonları. Ayrıca mide ağrısı, kas ağrısı, sağırlık,deri hastalığı, eklem ağrısı, körlük, saç dökülmesi ve felce de neden olur.

Rahu gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Bacaklar, boyun, akciğerlerve nefes alma.

Sağlık sorunları: Solunum sorunları, solunum hastalıkları,akciğer sorunları, ülser, katarakt, kekemelik, dalak sorunları ve kanser.

Ketu gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Göbek (mide), ayaklar vepençeler.

Sağlık sorunları: Ketu ani gizemli hastalıklar ve sağlıkrahatsızlıklarıyla ilişkilendirilir. Mide hastalığına, ateşe, bağırsaksorunlarına, kulak sorunlarına, mide ağrısına ve fiziksel zayıflığa neden olur.

Hint astrolojisinde 6. ev hastalık ve rahatsızlıkların eviolarak anılır.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar tamamıyla yazarlarının özgün düşünceleridir ve Onedio’nun editöryal politikasını yansıtmayabilir. ©Onedio

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Nejat İşler’den Korkutan Haber: Alkol Yüzünden Hastaneye mi Kaldırıldı?

Çöken Mentalimizi Müthiş Özetleyen İrem Derici’den, “Aaa Aynı Ben!” Dedirtecek Şaheser Niteliğinde Bir Megamix