içinde

Ayna Grubunun Solisti Erhan Güleryüz ve Erol Köse Arasındaki Davada Yeni Gelişme!

Ayna grubunun solisti Erhan Güleryüz, son günlerde gündemden düşmeyen isimlerden biri. Şarkılarıyla geniş bir hayran kitlesi elde eden Güleryüz, uzun süre önce yapımcı Erol Köse’ye dava açmıştı. Davada ifade veren Erol Köse’nin sözleri ise herkesi şaşırtt…

Ayna Grubunun Solisti Erhan Güleryüz ve Erol Köse Arasındaki Davada Yeni Gelişme!

Ayna grubunun solisti Erhan Güleryüz, son günlerde gündemden düşmeyen isimlerden biri. Şarkılarıyla geniş bir hayran kitlesi elde eden Güleryüz, uzun süre önce yapımcı Erol Köse’ye dava açmıştı. Davada ifade veren Erol Köse’nin sözleri ise herkesi şaşırttı.

Bir dönem herkesi etkisi altına alan Ayna grubu, yediden yetmişe geniş bir hayran kitlesine sahip.


Erol Köse’nin yapımcılığında kurulan grupta; Erhan Güleryüz, Can Güney, Cemil Özeren gibi pek çok başarılı isim yer alıyordu.


2002 yılında çıkardıkları Bostancı Durağı albümünde sonra solistlerden Özeren ve Güleryüz gruptan ayrılmış hatta grup Erol Köse ile de çalışmayı bırakmıştı.


Grubun eski solisti Güleryüz ise geçtiğimiz aylarda Köse’ye dava açtığı dava ile gündeme geldi.


Ünlü isim, Ölünce Sevemezsem Seni şarkısının söz yazarı ve bestecisinin MESAM kayıtlarında Cemil Özeren ile Erol Köse olarak geçtiğini ancak şarkının kendisine ait olduğunu iddia etmişti.


Köse, bugün görülen duruşmada”32 yıllık müzik kariyerimle ayda 25 lira için sahtecilik yapacak değilim.” diyerek hakkında çıkan iddiaları yalanladı.


Ayrıca ”Telif alabilmesi için eser bildirmesi gerekir ama yıllardır bunu yapmamıştır. Şimdi kaybolan popülaritesini geri kazanmak için böyle yollara başvuruyor.” dedi.


Mahkeme ise taraflara biraz daha süre vererek duruşmanın ileri bir tarihte görülmesine karar verdi.

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Pelin Karahan’ın Eşi Bedri Güntay’ın Akciğer Embolisi Hepimizi Korkutmuştu! Ünlü Oyuncunun Eşi Bakın Kimmiş?

Yasak Elma’nın başrolü Şevval Sam, art arda çölde verdiği pozları paylaştı