içinde

Celil Nalçakan Oyunculuk Hayatını Kurtaran Kişinin Zeki Alasya Olduğunu Öldükten Sonra Öğrenmiş

Ünlü oyuncu Celil Nalçakan, katıldığı programda oyunculuk serüvenini anlattı. Oyunculuk hayallerinin peşinden koşmasında yolunu açan ismin Zeki Alasya olduğunu açıkladı. Poyraz Karayel, Prestij Meselesi, Bursa Bülbülü, Kırmızı Oda ve Kardeşlerim gibi …

Celil Nalçakan Oyunculuk Hayatını Kurtaran Kişinin Zeki Alasya Olduğunu Öldükten Sonra Öğrenmiş

Ünlü oyuncu Celil Nalçakan, katıldığı programda oyunculuk serüvenini anlattı. Oyunculuk hayallerinin peşinden koşmasında yolunu açan ismin Zeki Alasya olduğunu açıkladı. Poyraz Karayel, Prestij Meselesi, Bursa Bülbülü, Kırmızı Oda ve Kardeşlerim gibi ünlü yapımların sevilen oyuncusu, ‘Benim 13 yılda yapamadığım şeyi Zeki Baba 13 saniyede yaptı.’ sözleriyle Türk sinemasının unutulmaz ismi Zeki Alasya’nın oyuncu olmasına sağladığı katkıyı dile getirdi. Nalçakan, Zeki Alasya’nın vefatından çok sonra öğrendiği önemli bir gerçeği de itiraf etti. 

İşte, detaylar…

Kardeşlerim dizisinin ‘Akif’i Celil Nalçakan, Sibel Arna’nın Youtube programına katıldı. “Ne Olursan Ol Rahat Ol” programına konuk olan Nalçakan, oyunculuk hayatıyla ilgili bilinmeyenleri anlattı.

2006 yılında Sıla dizisiyle oyunculuk kariyerine başlayan, Poyraz Karayel dizisiyle adeta yıldızı parlayan ünlü oyuncu; babasının oyuncu olmasına izin vermediğini anlattı.

Celil Nalçakan, oyunculuk hayaline usta sanatçı Zeki Alasya sayesinde kavuştuğunu söyledi.

Henüz üniversite yıllarında tiyatro eğitimi almaya başlayan Celil Nalçakan, ailesinden gizli TÜRVAK burs sınavına girdi ve kazandı. Zeki Alasya, okul merdivenlerinde Nalçakan’ın oyuncu olmasına izin vermeyen babasını ikna etti.

Celil Nalçakan, Zeki Alasya ile babası Feridun Bey arasındaki konuşmayı anlattırken “Benim 13 yılda yapamadığım şeyi Zeki Baba 13 saniyede yaptı.” dedi.

İşte, Celil Nalçakan’ın o açıklaması: 

Ailemden gizli TÜRVAK burs sınavına girdim ve kazandım. Babam öğrendiğinde beni okuldan almaya geldi. Tam merdivenlerden inerken Zeki Alasya ile karşılaştık. Babama ‘Feridun Bey sizin oğlunuz oyuncu. Siz izin verirseniz şimdi yapar. Siz de bunun tadını çıkarırsınız. Vermezseniz siz terk-i diyar ettiğinizde yapacak’ dedi. Babam anında ‘Peki’ dedi. Benim 13 yılda yapamadığım şeyi Zeki Baba 13 saniyede yaptı.

Celil Nalçakan, “Keşke bir izin olsa da beş saniyeliğine yanına gidip elini öpebilsem.” diyerek Zeki Alasya’nın vefatından çok sonra öğrendiği gizli desteğini de itiraf etti.

Meğer, TÜRVAK bursunun yüzde 50’sini Türk sinemasının usta ismi Zeki Alasya ödemiş! Celil Nalçakan ise bu bilgiyi usta oyuncunun ölümünden yıllar sonra öğrenmiş: 

Zeki Alasya vefat ettikten çok sonra öğrendiğim bir gerçek var. Ben okula %100 bursla kabul edildiğimi zannediyordum. Meğer yüzde 50 burs kazanmışım. Zeki Baba demiş ki; ‘Yüzde 50’sini ben ödeyeceğim ama bu çocuğa söylemeyeceğiz.’ Keşke bir izin olsa da beş saniyeliğine yanına gidip elini öpebilsem.

Programda özel hayatı ile de ilgili konuşan Celil Nalçakan, “Ben sevdiğime seni seviyorum da derim, ayakkabısını da bağlarım.” sözleriyle gönülleri feth etti. Gelin, Nalçakan’ın böyle sevmeyi öğrendiği anne ve babasıyla ilgili anısına da göz atalım.

‘Ne Olursan Ol Rahat Ol’ programında özel hayatı ve ailesi hakkında da açıklamalar yapan Celil Nalçakan, annesi ile babası arasındaki ilişkiyi anlattı. ‘Babam annemin ayakkabılarını bağlardı.’ diyen Nalçakan, babasının ‘Oğlum anneni bana o ayaklar getirdi.’ sözleriyle anne ve babası arasındaki sevgi bağına değindi. 

Babam anneme hiç ‘Seni seviyorum’ demedi ama hep ayakkabılarını bağlardı. Çocukken hiç anlamazdım, hatta biraz da utanırdım. Dağ gibi adam, gençliğinde judo falan yapmış, eğiliyor ayakkabı bağlıyor. Arkadaşlarım da dalga geçiyor, ‘Celil’in babasına bak yine eğildi’ diyorlar. Bir gün sordum. ‘Babacığım niye böyle yapıyorsun, annemin eli ayağı tutuyor’ dedim. ‘Oğlum anneni bana o ayaklar getirdi’ dedi. Şimdi bu adam ‘Seni seviyorum’ dese ne olur, demese ne olur? Ben sevdiğime seni seviyorum da derim, ayakkabısını da bağlarım.

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Didem Kınalı’dan Mehmet Ali Erbil’e olay yaratan sözler: Ancak teneşir paklar

Gülşen Yılbaşı Sahne Ücretleri Hakkında Konuştu: “Fiyatlar Konuşulandan Daha Yüksek”