içinde

Farah Zeynep Abdullah’ı Paylaşan Gazeteci Rıza Zelyut’un Çirkin Sözleri Pes Dedirtti!

Farah Zeynep Abdullah’ın başlattığı Yılmaz Güney tartışmasına gazeteci Rıza Zelyut çirkin paylaşımıyla dahil oldu. Abdullah’ın fotoğrafını da paylaşan Zelyut tepki çekti. Yaptığı dobra açıklamalarla gündem olan oyuncu Farah Zeynep Abdullah son …

Farah Zeynep Abdullah’ı Paylaşan Gazeteci Rıza Zelyut’un Çirkin Sözleri Pes Dedirtti!

Farah Zeynep Abdullah’ın başlattığı Yılmaz Güney tartışmasına gazeteci Rıza Zelyut çirkin paylaşımıyla dahil oldu. Abdullah’ın fotoğrafını da paylaşan Zelyut tepki çekti.

Yaptığı dobra açıklamalarla gündem olan oyuncu Farah Zeynep Abdullah son günlerde Yılmaz Güney yorumuyla gündemde bomba etkisi yarattı.

Abdullah, Murathan Mungan’ın Güney’in ölüm yıldönümüne ilişkin paylaşımına “Sinemamızın en iyi kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan erkeği” demişti ve tartışmayı ateşlemişti.

Birçok kişi Farah Zeynep Abdullah’a destek verirken tepkiler de bir yandan çığ gibi büyümüştü. Yılmaz Güney’in ailesinden ünlü oyuncuya yanıt gecikmemişti ve

Güney’in ailesi adına yazılı açıklama yapan avukat Bişar Alinak, ‘Yılmaz Güney, kendi sözleriyle kadın haklarına yönelik tavrında ‘kendisini yetersiz bulduğunu ve gelişme değişme çabası olduğunu’ ifade eden, bu başlıkta ona yüzünü dönmüş herkesi dönüşmeye, yine kendi ifadesiyle ‘feodal ve gerici kodlardan’ uzaklaşıp bıkmadan özeleştiriye ve ilerlemeye teşvik etmiş bir sanatçıdır’ ifadelerini kullanmıştı.

Abdullah’a tepki gösterenler arasında gazeteci Rıza Zelyut da vardı. Zelyut, yaptığı çirkin paylaşımla tartışmaya dahil oldu.

Farah Zeynep Abdullah’ın fotoğrafını paylaşan Zelyut, “1960-70’lerde yaşasalar Yılmaz Güney’in kollarına atılmak için saç saça baş başka kavga edeceklerin ona saldırmasına gülerim” dedi.

Eleştirinin de bir sınırı var! Nasıl da rahat iğrenç zihniyetlerini paylaşabiliyorlar ve kimse de bir şey demiyor!

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Gönül Dağı dizisinde rol alan 5 oyuncu kadroya veda etti

Mekanın Sahibi Geldi: Fenomen Gökhan Ünver’in Foşur Foşur Temizlik Videosuna Cem Özkök Dahil Oldu!