içinde ,

Görenler Tanıyamadı! ÇGHB’den Tanıdığımız Büşra Pekin’in Estetikleri ve Yaşadığı Değişimi Şok Etkisi Yarattı

Fazla kilolarından kurtulan ve estetik operasyonlar ile bambaşka birine dönüşen Büşra Pekin, son hâli ile görenleri şaşırttı

Görenler Tanıyamadı! ÇGHB’den Tanıdığımız Büşra Pekin’in Estetikleri ve Yaşadığı Değişimi Şok Etkisi Yarattı

Çok Güzel Hareketler Bunlar programı ile hayatımıza dâhil olan Büşra Pekin’in muhteşem değişimini görmeyeniniz kalmadı diye düşünüyoruz. Fazla kilolarından kurtulan ve estetik operasyonlar ile bambaşka birine dönüşen Büşra Pekin, son hâli ile görenleri şaşkına çevirdi. Gelin, hayranları tarafından Game Of Thrones’un Khaleesi’si Emilia Clarke’a benzetilen güzel oyuncunun estetiklerini hep birlikte inceleyelim.

Önce Büşra Pekin’i daha yakından tanıyalım.


30 Haziran 1982 tarihinde Suudi Arabistan’da dünyaya gelen güzel oyuncu, aslen İzmirli ve Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Tiyatro Bölümünden mezun. Kameralarla ilk olarak En Son Babalar Duyar dizisiyle tanıştı. Böylece oyunculuk dünyasının kapılarını aralamış oldu. Oyunculuk yeteneği ile dikkat çeken Pekin, 2005 yılında BKM Mutfak oyuncularının arasına dâhil oldu. 2006 yılında Bir Demet Tiyatro’da yer aldı. İlk sinema filmi ise Kutsal Damacana oldu.
Çok Güzel Hareketler Bunlar programı ile yıldızı parladı!


Büşra Pekin, 2008-2010 yılları arasında Çok Güzel Hareketler Bunlar programı ile adından sıkça söz ettirdi. Çeşitli tiplemeleri canlandıran başarılı oyuncu, birçok skecin de yazarlığını üstlendi. Çok sayıda filmde ve dizide yer alan Büşra Pekin, oyunculuk performansıyla da ödüllere layık görüldü. Son olarak Dilberay filmiyle adından söz ettiren başarılı oyuncu bu film için tam dokuz kilo aldı.
Verdiği kilolarla bambaşka birine dönüşmüştü.


Bir dönem fazla kilolarından şikayetçi olan Büşra Pekin, 15 kilo vererek âdeta iğne ipliğe dönmüştü. Son olarak Dilberay filmi için 9 kilo alan güzel oyuncu, bu kilolarından da kısa bir süre içinde kurtuldu. ‘Fazla kilolarınızdan nasıl kurtuldunuz?’ sorusuna da Pekin şaşırtıcı bir açıklama da bulundu. ‘Ben hiç diyet yapmadım. Sadece dengeli ve düzenli besleniyorum.’ dedi.
Yalnızca kilo vermekle yetinmedi! Geçirdiği estetik operasyonlarla görenleri büyüledi.


Estetik operasyonlarla göz kamaştıran güzel oyuncuya sosyal medyadan övgüler yağdı. Tabii estetik uzmanları Büşra Pekin’in hangi estetikleri yaptırdığını da inceledi. İddiaya göre güzel oyuncu burun estetiği, üst göz kapağı estetiği, bant, çene ucu dolgusu, jawline, dudak dolgusu, Fransız askısı, botox, yanak ve göz altına dolgu yaptırmış.
Hayranları Büşra Pekin’in son hâlini Emilia Clarke’a benzetti.


Verdiği kilolar ve geçirdiği iddia edilen estetik operasyonlar sonrasında değişimiyle dikkatleri üzerine çeken Büşra Pekin, güzelliğine güzellik kattı resmen! Hayranları, güzelliğinden gözlerimizi alamadığımız Pekin’i, Game Of Thrones’un Khaleesi’si Emilia Clarke’a benzetti. Siz bu benzerlik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de benziyorlar mı?
“Zor günler geçirdim.” dedi.


Şimdiye kadar hayatın sıkıntıları ile karşılaşmadığını ve toz pembe bir hayat sürdüğünü belirten oyuncu, son yıllarda çok zor günler geçirdiğini söyledi. ‘İyi niyetle yaklaştığım durumlarda iyi niyet göremedim. Etik olmayan durumlarla karşılaştım. Ardından ani bir şekilde babamı kaybettim. Hayatta her şey olabilir diye düşünüyorum. Ben güçlü olmayı seçtim. Acımı erteledim.’ dedi.
Oyuncu olmaya nasıl karar verdi?


Ailesinde hiç oyuncu bulunmayan Büşra Pekin, küçükken Fame dizisini izlemiş. Dizideki konservatuvar ortamı, danslar ve müzik onu cezbetmiş. İşte o an hayat amacını bulduğunu hissetmiş ve oyuncu olmaya karar vermiş. Üstlendiği rolleri göz önünde bulunduracak olursak çok da iyi yapmış diyebiliriz!
Büşra Pekin komedi ile nasıl tanıştı?


Çoğunlukla komedi türünde oynadığı rollerle seyrettiğimiz güzel oyuncu, her zaman komik biri olmadığını söyledi. ‘Komik biri değilim. Komedi benim için büyük bir sürpriz oldu. Üniversite sıralarında arkadaşlarla tragedya çalışırdık ve komedi çok azdı. Okulu bitirdikten sonra BKM’nin kapısını çaldım. Bu arada bizim okulda şive yapmak yasaktı. Bu yüzden daha önce hiç şive denememiştim. Bir gün, bir skeç yazıldı ve bana şiveli konuşmam söylendi. O gün, o oyunu oynamaya gerçekten doyamadım.’ dedi.
İnsanlarda farkındalık yaratacak bir etki bırakmak istiyormuş.


Yıllar sonra kendisini izleyenlerin arkasından ‘Zamansız projeler üretmiş, bir sürü insanın hayatına dokunmuş, tarihte anlamlı bir yer edinmiş bir sanat ve dünya insanıydı.’ demelerini istiyormuş. İnsanlarda farkındalık yaratmak isteyen güzel oyuncu bunu sanat vasıtasıyla insanlara aktarmayı umuyor ve bunun kalıcı olacağını düşünüyor.
Güzel oyuncu tam bir moda tutkunuymuş.


Tam bir moda aşığı olan Büşra Pekin’e annesi küçükken kıyafet dikermiş. Büyüdükçe gezdiği yerlerden kıyafet toplamaya başlayan güzel oyuncu, hâlâ bu kıyafetleri kullanıyormuş. İnsanlardan kombini hakkında tam puan almak onu çocuk gibi mutlu ediyormuş. Büşra Pekin modaya olan bu ilgisini şu sözler ile tanımlıyor: ‘Modaya çocukluğumdan beri aşığım diyebilirim ve bu aşk hiç bitmeyecek bir aşk.’ Peki, sizce Büşra Pekin gerçekten söylendiği kadar değişmiş mi?

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Ezgi Mola Hayatını Kaybeden Köpeği Kuki’ye Ettiği Duygusal Vedayla Yürek Burktu

Armağan Çağlayan kanserle mücadele ettiği duyurdu, Ebru Gündeş’ten destek gecikmedi