içinde

Gülben Ergen’in Paylaşımları Sonrasında Düşen Borsa Komplo Teorilerine Malzeme Oldu: Kimono Etiketi Destek mi?

Gülben Ergen, Borsa yatırımını sevdi. Ancak Borsa da onu sevecek diye bir durum yok. 2023 yılı başında BİST’e dair paylaşımları ilgi çeken ünlü şarkıcının gelişiyle piyasa düşüşe geçmişti. Sonrasında kendisi de olaya çok vakıf olamadı ya da …

Gülben Ergen’in Paylaşımları Sonrasında Düşen Borsa Komplo Teorilerine Malzeme Oldu: Kimono Etiketi Destek mi?

Gülben Ergen, Borsa yatırımını sevdi. Ancak Borsa da onu sevecek diye bir durum yok. 2023 yılı başında BİST’e dair paylaşımları ilgi çeken ünlü şarkıcının gelişiyle piyasa düşüşe geçmişti. Sonrasında kendisi de olaya çok vakıf olamadı ya da tepkilerden çekindi ki sessizliğe büründü. Endeks de tam toparladı derken Gülben Ergen yeniden ortaya çıktı ve BİST 100 endeksine sert satışlar yağdığı yetmedi olay nerelere geldi.

Gülben Ergen başarılı bir şarkıcı ancak bildiğimiz kadarıyla yatırım işleriyle arası pek iyi değil. Pandeminin başlarında kripto varlıklarda para kaybettiğini açıklayan ünlü sanatçı 2023 yılında da Borsa’yla ilgilenmeye başlamıştı. Ancak 2022 yılında yüzde 200 kazandıran endeks Ergen’in gelişiyle tepetaklak olmuştu.

Bir kısım işin esprisi olsa da Gülben Ergen’in Borsa’yla ilgili paylaşımları endeksin gerçekten sert düştüğü dönemlere denk gelmişti de diyebiliriz. Böylelikle yatırımcılar tarafından Gülben Ergen negatif bir indikatör yani düşüşü haber veren gösterge olarak nitelendirilmeye başlamıştı.

Borsa’da aylar süren sessizliğini bozan Gülben Ergen, yaptığı paylaşımla yine “temettü” (kısaca kâr payı) derken, yatırımcılar gece rahat uykuya geçemedi. Sonuçta cuma günü artıda kapatırken ve gelecek hafta da o kadar ekonomik veri varken, kimin aklına pazar günü Gülben Ergen’in tweet atacağı gelirdi de mal satardı ki?

Adeta bir Kara Kuğu gibi BİST 100 endeksine çöken Gülben Ergen’in paylaşımlarıyla korkulan başa geldi. Endeks haftaya düşüşle başladığı yetmedi, satışlar sertleşti.

Kara Kuğu, piyasalarda beklenmeyen durumlar için kullanılan bir terimdir. 

“Kendini gerçekleştiren kehanet” misali komplo teorileri de devreye girmeye başladı ve Gülben Ergen’in anlaşılamayan pozlar eşliğinde yaptığı temettü açıklamasında resimlerdeki detaylarda öyle bir şey bulundu ki ünlü şarkıcı bile şoke oldu.

Pozlarda giydiği kimononun etiketinde görülen “5200” sayısının BİST 100 endeksi için verilen bir mesaj olduğu, endeksin bu desteğe dek düşeceği iddia edildi.

Gülben Ergen’in paylaştığı o teori şu şekilde oldu.

Etiket de yakından bakılınca görülüyor. Endeks mi? Yüzde 3 düşüşle 7 bin 700 seviyelerinde ki umarız bu teoriler gerçek olarak algılanıp panik satışlarına neden olmaz.

Hatta milyonlar yatırımcı da Gülben Ergen’in bir daha Borsa terimleri kullanmadan paylaşım yapmasını da diliyor olabilir. Ne dersiniz Gülben Hanım bir portföy yöneticisine mi teslim etseniz hesabınızı? Ergen’e de milyonlarca Borsa yatırımcısına da bol kazançlar dileriz.

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Exten Next Olmazmış: Büyük Aşkı Jennifer Lopez ile Evlenen Ben Affleck Eski Eşiyle Birlikte Görüntülendi!

Şevval Şahin’in Tenis Kortundaki Pozları Çok Konuşuldu!