içinde

İki Gökçe Kırgız Bir Şarkı: Ünlü Şarkıcı Kendisi Olmaya Çalışan İsmi Dava Etti!

”Kalbime Gömerim O Zaman” şarkısıyla tanınan Gökçe Kırgız, son günlerde gündemden düşmeyen isimlerden biri. 2006 yılında sosyal medya platformlarından şarkısını yayınlayan şarkıcı, o dönemin favori seslerinden biri olmuştu. Ünlü şarkıcı, kendi ismini, s…

İki Gökçe Kırgız Bir Şarkı: Ünlü Şarkıcı Kendisi Olmaya Çalışan İsmi Dava Etti!

”Kalbime Gömerim O Zaman” şarkısıyla tanınan Gökçe Kırgız, son günlerde gündemden düşmeyen isimlerden biri. 2006 yılında sosyal medya platformlarından şarkısını yayınlayan şarkıcı, o dönemin favori seslerinden biri olmuştu. Ünlü şarkıcı, kendi ismini, soyadını alan, ve eserinin söz ile bestesinin kendisine ait olduğunu iddia eden Gökçe Kırgız Taner’e dava açtı.

Kalbime Gömerim O Zaman şarkısıyla adını geniş kitlelere duyuran Gökçe Kırgız Durukan, son zamanlarda gündemden düşmeyen isimlerden biri.


Şarkısını, ilk kez 2006 yılında vokal bir ses kaydıyla MSN’de yayınlanmış ve pek çok kişiyi etkisi altına almıştı.


Ancak gerçek ismi Merve Doğan olan Gökçe Kırgız Taner ise 2013 senesinde, resmi olarak adını ve soyadını değiştirerek şarkının söz ile bestesinin kendisine ait olduğunu iddia etti.


Daha sonra Durukan, ismini ve şarkısının kendisine ait olduğunu söyleyen Taner’e 1000 lira maddi ve 250 bin lira ise manevi tazminat davası açmıştı.


Bugün görülen duruşmaya ise Gökçe Kırgız Taner katılmazken, Gökçe Kırgız Durukan avukatıyla birlikte katıldı.


Bilirkişi raporunda, marka hakkında ihlal ile tecavüz olduğu belirtilirken taraflar raporla ilgili itirazlarını mahkemeye sundular.


Mahkeme ise itiraz dilekçelerinin değerlendirilmesine ve duruşmanın ileri bir tarihte görülmesine karar verdi.

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

44 gün sonra boşanma kararı alan ünlü oyuncu Merve Boluğur sessizliğini bozdu

Serenay Sarıkaya’dan Alice Provası! Bugün Ünlülerin Dikkat Çeken Instagram Paylaşımları (16 Kasım)