içinde

Kadına Şiddete Dur De! Kadına Yönelik Şiddete Dikkat Çeken ”She Said No” Kampanyası Gündem Oldu

Birleşmiş Milletler tarafından başlatılan #SheSaidNo kampanyası kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Kadına Şiddete Dur De! Kadına Yönelik Şiddete Dikkat Çeken ”She Said No” Kampanyası Gündem Oldu

Birleşmiş Milletler tarafından başlatılan #SheSaidNo kampanyası kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü başlatılan kampanya kapsamında sayısız paylaşım yapıldı. ”Kadına şiddete hayır!” demek için bir araya gelenler, yaptıkları paylaşımlarla başta Twitter olmak üzere birçok sosyal medya platformları üzerinden konu hakkında dikkat çekti.

Gelin detaylara göz atalım…

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından başlatılan #SheSaidNo kampanyası gündemin öne çıkan konularından biri haline geldi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde başlatılan kampanyada yakın partner şiddetine dikkat çekiliyor.

Maalesef ki başta ülkemiz olmak üzere, birçok dünya ülkesine kadınlara yönelik şiddet artmış durumda.

Kadına yönelik şiddet içimizi kanatmaya, yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. Şiddete maruz kalan kadınların sesi olmak için her yıl 25 Kasım’da yürüyüşler düzenleniyor.

Kadına şiddettin önüne geçmek ve bu korkunç olaya ‘dur’ demek için başlatılan kampanya sosyal medyada oldukça yankı uyandırdı.

Bir insanlık suçu, insan hakları ihlali olan kadına şiddete daha çok dikkat çekmek amacıyla başlatılan kampanya kampsamında birçok sosyal medya paylaşımı yapılıyor biliyorsunuz ki.

Yıllar sonra Demet Evgar ve Emre Karayel’i yeniden bir araya getiren 1 Kadın 1 Erkek videosu, bu paylaşımların başlıcası oldu.

Tam da ”1 Kadın 1 Erkek dizisinin yeni sezonu mu geliyor?” diye düşünmeye başladığımız sıralarda Demet Evgar’ın açıklaması konunun bambaşka olduğunu ortaya çıkardı.

#SheSaidNo kampanyasına destek vermek amacıyla çekilen video kısa sürede geniş kitlelere ulaştı.

UN Women Türkiye İyi Niyet Elçisi olan Demet Evgar’ın paylaşımında; dünya kadınlarının her zaman, her alanda ve her şekilde şiddete uğradığına parmak basıldı.

25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü başlatılan ”16 Günlük Aktivizm-Kadınlara Yönelik Şiddete Son” kampanyası 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde son bulacak.

Yakın partner şiddetinin belirtileri ve sonuçları hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan kampanya çapında yapılan paylaşımlar ise hala sosyal medyanın trendleri arasında bulunuyor.

Gelin sosyal medya platformlarında yapılan ”She Said No” etiketli paylaşımları birlikte görelim…

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Yorumlara bekliyoruz…

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

26 Kasım’da Yaşanan Son Dakika Magazin Haberlerini ve Güncel Magazin Olaylarını Anlatıyoruz!

Buse Varol’un göğüs dekolteli paylaşımına kocası Alişan sessiz kalmadı