içinde

Köy Hayatı ve Doğallığıyla Herkesin Kalbini Çalan “Keçi” Lakaplı Fenomene Dair Bilinmeyenleri Öğrendik

Geçtiğimiz hafta sosyal medyada köydeki bir gününü anlatan genç bir kadın, izleyen herkesin gönlünü çaldı. Sosyal medyanın Keçi olarak tanıdığı fenomeni bulduk ve merak edilenleri tek tek öğrendik. Buyurun içimiz biraz doğallıkla dolsun…

Köy Hayatı ve Doğallığıyla Herkesin Kalbini Çalan “Keçi” Lakaplı Fenomene Dair Bilinmeyenleri Öğrendik

Geçtiğimiz hafta sosyal medyada köydeki bir gününü anlatan genç bir kadın, izleyen herkesin gönlünü çaldı. Sosyal medyanın Keçi olarak tanıdığı fenomeni bulduk ve merak edilenleri tek tek öğrendik. Buyurun içimiz biraz doğallıkla dolsun…

O muhteşem bir karakter gerçekten. Daha önce takip ettiğiniz hiçkimseye benzemediğinden çok eminim. Doğallığı, köy sevgisi, zekası ve güzelliği çok etkileyici. Ona şimdilik Keçi diyelim ama birazdan çok daha yakından tanıyacaksınız.


Bu yetenekli kadın, geçtiğimiz günlerde köyde yaşadığı bir günü kaydetmiş ve sosyal medyada herkesi şu videoyla kendine hayran bırakmıştı.

Instagram’da 395 bin, YouTube’da 92 bin 500 abonesi olan ve Burdur’un Bucak ilçesinde yaşayan Keçi’yi biz de çok merak ettik ve ona sorular sorduk. Gelin bakalım içimize biraz doğallık yerleşsin…


Merhaba Keçi. Sana Keçi diyoruz ama en merak edilen soruyla başlayalım eğer izin verirsen. Gerçek adın ne?


İsmim Havvanur ama bana Keçi denilmesinden hoşlanıyorum. Çevremdeki herkes bana Keçi diyor.
Gazi Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu olduğunu biliyoruz. Mesleğini yapmaktan vazgeçtin mi?


Mesleğimi yapmaktan vazgeçmedim aslında yaptığım işin okuduğum bölümle alakalı olduğunu düşünüyorum. Eğitim hayatımda aldığım dersler bununla ilgiliydi fotoğrafçılık, senaryo, diksiyon, edit vs vs. Arkadaşlarımın bir çoğu kanallarda gazetelerde çalışıyor, ben de kendi YouTube kanalımda.
En son çektiğin köy videosu epey gündem oldu. Bu senin normal hayatın mı?


Evet normal hayatım hiç abartı yok. Ama sürekli böyle geçmiyor bir günüm. Bazı zamanlar hiç gitmiyorum tarlaya. İş yoğunsa da sabahtan akşama kadar çalışabiliyoruz ve geceye kalabiliyoruz.
Kaç kardeşsiniz? Onlar neler yapıyor?


Dört kardeşiz. Abim uçak teknikeri İstanbul’da, 89 doğumlu. Benim bir küçük kardeşim Isparta’da üniversite okuyor, 2000 doğumlu. En küçük kardeşim de Bucak’ta lise okuyor, 2007 doğumlu. Tek kız benim.
Annen ve baban senin bu kadar ünlü olduğunu biliyor mu? Ne diyorlar senin bu kadar fenomen olmana?


Annem epey farkında zaten beni takip ediyor sosyal medyada. Babam da az buçuk farkında. Destekliyorlar beni annem içerik fikirleri sunuyor hatta bana.
Sen paylaştığın için soruyoruz çünkü bu da çok merak ediliyor: En son evli olduğunu biliyoruz ama boşandın mı? Son durum nedir?


Evet 2 seneye yakın oluyor eski eşimle anlaşmalı bir şekilde yollarımızı ayırdık
Hangi şartlar olursa şehre dönmeyi düşünürsün?


Zaten ilçede yaşıyorum şu an. Köyümüze çok yakın ilçemiz 15 km. Şehirde değil köyde tam zamanlı yaşamak istiyorum. Ama koronadan dolayı tüm evler doldu. Umarım güzel paralar kazanırsam köye ev yaptırıp tavuklarımla, keçilerimle orada yaşamak istiyorum. Ama sık sık da Antalya’ya gitmek istiyorum. Antalya’yı çok seviyorum.
Sanki sen hiç sinirlenmeyen bir insanmışsın gibi geliyor herkese. Senin tepenin tasını en çok ne attırır?


Ben aslında çok sinirleniyorum ama evimde kendi kendime içim içimi yiyerek. Belki de bu yüzden antideprasan kullanacak kadar kötü oluyorum. Haddini bilmeyen insanlar beni çok sinirlendiriyor. Mesela geçen arkadaşım haddini aşan bir şey dedi acayip sinirlendim ama ona o an belli edemedim. Eve gelip kendi kendime kuruldum nasıl buna müsaade edersin diye. Keşke bir kere bağırıp çağırıp haddini bildirebilsem birine. Çünkü bu öz saygımı kaybetmeme neden oluyor. Tatlı dille derdini anlatmaya çalışanlardanım.
Yaşama motivasyonun ne? Hani bazılarının bir hedefi ya da ulaşmak istediği şeyler olur ya, senin var mı?


Evet bazı hedeflerim var. Anadolu’yu köy köy gezmek, sonra da yurt dışındaki köyleri görmek  gibi ama beni en çok yaşım motive ediyor. Bir şeye mi üzülüyorum? Hemen diyorum Keçi senin buna üzülme lüksün yok. 29 yaşındaşın, gençliğin gidiyor çık eğlen hayatı yaşa! Zamanımı boşa harcadığımı mı düşünüyorum? Hemen yaşım aklıma geliyor, üretken olmaya çalışıyorum. Bir de kedilerim motive ediyor, onlara güzel bir hayat sunmak istiyorum.
Türkiye’de en çok neye ihtiyaç var sence? İlk aklına neler gelir?


Türkiye’de çok şeye ihtiyaç var aklıma birden çok şey geldi. En iyisi değişime diyeyim ben. Şimdi sıralarım alt tarafı fenomensin kanaat önderi kesildin başımıza derler.
Sen olsan seninle arkadaş olur muydun?


Kesinlikle olurdum çünkü ben başta çok anlayışlı birisiyim asla arkadaşlarıma kendi doğrularımı dayatmam. İnsanların doğaya zarar vermedikçe ne yaparlarsa yapsınlar yanlarında olurum. Üstelik sürekli şaka yapıyorum. En depresif zamanlarımda bile onları gülme krizine sokuyorum sanki tek misyonum buymuş gibi. Keşke kendimle arkadaş olup kendimi bir kerecik öpebilsem
Bir keçide olması gereken en önemli özellikler sence neler?


İnat, zeka ve güzellik. Keçilerin hepsi çok güzel, Honamlı Keçileri bile
Bu kısmı sana bırakıyoruz. Bize içinden gele gele bir şeyler söyle…


Hayatımda hep dönüm noktaları oldu. Hepsinde en dibi gördükten sonra yükseldim. Bazen karşıdan karşıya geçerken sağa sola bakmadığım, ölsem de kurtulsam dediğim zamanlar oldu ama ölmedim. Çok kısa süre sonra hayat önüme hep güzellikler serdi. Yakın bir zamanda da böyle bir süreçten geçtim ama bu kez biliyordum ki toparlayacağım ve güzel bir şeyler olacak. Oldu da… Ben iyi niyetimin ekmeğini yiyorum. Cidden fesat değilim art niyetli değilim safım ben. Kendimi şanslı hissediyorum ve yanımda olan beni destekleyen başta aileme sonra arkadaşlarıma daha sonra da takipçilerime teşekkür ediyorum.

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Komedyen Pete Davidson ve Güzeller Güzeli Model Emily Ratajkowski’nin Aşk Yaşadığı İddia Edildi!

Yeni Aşkın İlk Belgesi: Cem Yılmaz ve Seda Akman İlk Kez Birlikte Görüntülendi