içinde

Milli Voleybolcumuz Hande Baladın’a Korkunç Tehditler Savuran Saldırganın Davasında Beklenmedik Karar!

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın gurur veren başarılı isimlerinden bir tanesi de Hande Baladın tabii ki. Güzelliği ve paylaşımlarıyla bir yandan, başarılı voleyboluyla bir yandan konuşulan Hande Baladın, geçtiğimiz aylarda tatsız bir olayla gündeme …

Milli Voleybolcumuz Hande Baladın’a Korkunç Tehditler Savuran Saldırganın Davasında Beklenmedik Karar!

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın gurur veren başarılı isimlerinden bir tanesi de Hande Baladın tabii ki. Güzelliği ve paylaşımlarıyla bir yandan, başarılı voleyboluyla bir yandan konuşulan Hande Baladın, geçtiğimiz aylarda tatsız bir olayla gündeme gelmişti. Kendisine tehdit içerikli mesajlar atıldığını söyleyen voleybolcu, mahkemeye başvurmuştu. Davadan beklenmedik bir karar çıktı.

Sosyal medyanın en sevilen, yakından takip edilen ve konuşulan isimlerinden bir tanesi de milli voleybolcumuz Hande Baladın.

A Milli Kadın Voleybol Takımı forması giyen isimlerden biri olan 26 yaşındaki Baladın, her maçta başarısını konuşturmaya da devam ediyor. Özellikle Milletler Ligi’nde sergilemiş olduğu performans, görenleri bir kez daha hayran bırakmıştı. Bir de 2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nda Filenin Sultanları’nın sahada estirdiği rüzgarlar da eklenince, Hande Baladın üstündeki ilgiyi ikiye katlamıştı.

Fakat bu durum bir diğer yandan kötü sonuçlar doğuruyor. Hande Baladın, bir süredir tehdit içerikli mesajlar aldığını paylaşmış ve mahkemeye başvuracağını duyurmuştu.

Özellikle voleybol sezonunun yoğun olduğu bir dönemde tehdit içerikli mesajlar aldığını söyleyen Baladın, Temmuz ayında mahkemeye başvurmuştu.

Mustafa N. isimli şahsın, Hande Baladın’a, takımı Eczacıbaşı’na ve takım arkadaşlarına yönelik tehditler savurduğu görülüyor.

‘Ben bu kıza diyorum ki senin yüzüne asit atacağım bundan dahi korkmuyor. Bu kızdan intikam almadan bana ölüm yok.’, ‘Sizin isminizin kurtuluşu yok. Birinizden birine zarar vermezsem sizden beter olayım’ gibi ifadeler kullanan Mustafa N.’nin Hande Baladın’a attığı taciz ve tehdit içerek mesajlara karşılık dava açılmıştı.

Şikayetin ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen Mustafa N. hakkında “zincirleme silahla tehdit” suçundan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası alması talep edilmişti.

Mustafa N. ise hakim karşısına çıktığında ‘Bipolar hastasıyım, pişmanım, özür diliyorum’ demişti. Bunun ardından kendisinin tahliye kararı çıkmıştı.

Bunun ardından Hande Baladın’ın kulübü Eczacıbaşı ikinci kez Mustafa N. hakkında şikayette bulunmuştu.

Mustafa N.’nin yönelttiği tehditler arasında ‘şirketi basacağım’ gibi ifadeler yer alması dolayısıyla kulüp yönetimindekilerin çalışma hürriyetini etkilediğinin altı çizilmişti. Fakat Başsavcılık tarafından başlatılan soruşturmada, dosya hakkında takipsizlik kararı çıktığı açıklandı.

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

MasterChef All Star’da veda eden isim Ayaz oldu

Dolandırıcılık iddiasıyla gündeme gelen fenomen Nevra Bilem’in mağdur kişiyi attığı ses kaydı ortaya çıktı