içinde

Tahiti’de Hayatını Kaybeden İş İnsanı Dilek Ertek’in Kuşkulu Vefatıyla İlgili Savlara Aileden Açıklama Geldi!

İş İnsanı Dilek Ertek, tatil için gittiği Tahiti’de Norwegian Spirit adlı gemide seyahat ederken denize düşerek hayatını kaybetmişti!

İş İnsanı Dilek Ertek, tatil için gittiği Tahiti’de Norwegian Spirit adlı gemide seyahat ederken denize düşerek hayatını kaybetmişti!

Dilek Ertek’in arama çalışmaları sürerken, ailenin avukatından şüpheli ölümle ilgili ortaya atılan iddialara cevap geldi…

Dünyaca ünlü mücevher markası Tiffany Co.’nun Türkiye distribütörlüğünü yapan İş İnsanı Dilek Ertek, Tahiti yakınlarında gemiden düşerek hayatını kaybetmişti.


İsviçreli sevgilisiyle doğum gününü kutlamak için gemiye binen Ertek’in, gemi seyir hâlindeyken okyanusa düşmesinin ardından oğlu Gökçe Atuk da Tahiti’ye giderek annesinin bulunması için yetkililerle görüşmüştü.


İş İnsanı Dilek Ertek’i arama çalışmaları devam ederken, şüpheli ölümle ilgili ortaya çeşitli iddialar atıldı.


İsviçreli sevgilinin Dilek Ertek’in kaybını 20 saat geç bildirdiği ve Dilek Ertek’in ailesine teslim edilen eşyalarının arasında mücevherlerinin olmadığı, bunun bir cinayet olabileceği gibi çeşitli iddialar ortaya atıldı.


Dilek Ertek hakkında yürütülen soruşturma devam ederken, ailenin avukatından ise tüm bu iddialara ve gelişmelere dair yeni bir açıklama geldi.


Günaydın’a konuşan Gökçe Atuk’un avukatı Didem Konaş Büyükpınar, mücevherlerin kayıp olduğu iddialarını yalanladı.


Herkesin şu an şüpheli konumda olduğunu belirten Büyükpınar, ‘Kaptanın ve ilgili personellerin ifadesi alındı. Geminin yaptığı araştırma kayıtları da adli makamlara teslim edildi. Kaptanın seyir defterini yetkili makamlar aldı. Şu ana kadar yapılan soruşturma neticesinde Ertek’in o gece yanında kim veya kimlerin olduğunun henüz teşhisi yapılmadı. Dilek Hanım erkek arkadaşı ile birlikte gitmişti tatile. Uzun yıllardır beraberlerdi. Onun bu olayda bir ilgisi yoktur diyemiyoruz. Kaptandaki delilleri, geminin kamera kayıtlarını hep birlikte değerlendirdikten sonra ancak bir açıklamada bulunabiliriz. Bizim için de şu anda herkes şüpheli’ açıklamasında bulundu.
Ertek’in eşyalarının henüz teslim alınmadığını, dolayısıyla mücevherlerin kayıp olduğu iddialarının da doğruyu yansıtmadığını söyleyen Büyükpınar,


‘Dilek Hanım’ın oğlu orada yapılan araştırmaları avukatlarla birlikte takip ediyor. Çok acı bir kayıp. Bugün veya yarın dönecek. Söylendiği gibi onlar kayıp, bunlar kayıp gibi bir şey yok. Dilek Hanım’ın eşyaları Gökçe Bey’e teslim edilecek. Onlar teslim edildiği zaman neyin kayıp olup olmadığı anlaşılacak. Şu aşamada mücevherlerin kayıp olduğuna ilişkin çıkan haberler doğru değil’ dedi.
Cinayet değil bir kaza olduğunu düşünmek istediklerini söyleyen Avukat Didem Konaş Büyükpınar,


‘Olayın nasıl gerçekleştiğine dair gemi kayıtları, kaptanın seyir defteri inceleniyor. Ne olduğunu bilmiyoruz ama bir kaza olduğunu düşünüyoruz. Cinayet fikrinden uzaklaşmaya çalışıyoruz. Çünkü o çok acı bir şey’ açıklamasında bulundu.
Ailenin açıklamaları bu şekildeydi…


Umarız en kısa sürede Dilek Ertek bulunur ve yaşanan olay da aydınlatılır…

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

İrem Derici Çocukluk Fotoğrafını Paylaştı! Bugün Ünlülerin Dikkat Çeken Instagram Paylaşımları (7 Kasım)

Beyazıt Öztürk, annesinin beyin kanaması geçirdiği iddiasını yalanladı