içinde

Trafikte Akına Uğrayan Toplumsal Medya Fenomeni Nilay Toprak Hakkında Dikkat Çeken Tez

Sosyal medya fenomenlerinden biri olan Nilay Toprak, trafikte uğradığı saldırının görüntülerini paylaşması üzerine gündem oldu.

Sosyal medya fenomenlerinden biri olan Nilay Toprak, trafikte uğradığı saldırının görüntülerini paylaşması üzerine gündem oldu. İstanbul Bakırköy’de 4 kişinin saldırısına uğrayan ünlü fenomenin yaşadığı kaza hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Polis ekiplerinin gözaltına aldığı 2 kişinin ifadesi alındı. Şüpheliler Nilay Toprak’a neden saldırdıklarını da açıkladı.

Çektiği videolarla sosyal medyada ünlenen Nilay Toprak’ı tanımayan kalmamıştır. Instagram’da 1 milyonu aşkın takipçisi bulunan Toprak yaşadığı kabusla gündem oldu.


Toprak iddialara göre, Bakırköy İncirli Caddesi’nde aracıyla seyir halindeyken 2 motorsikletli 4 kişi tarafından saldırıya uğradı.


4 kişi ile yol verme nedeniyle tartışan Toprak yaşadığı korku dolu anları videoya aldı. Toprak, kullandığı otomobile tekme ve yumruklarla saldıran kişileri polise şikayet etti.


Toprak’ın videoda söyledikleri ise şu şekilde; ‘Hayatımda tek başıma yaşadığım en kötü an. Trafik magandaları maalesef bu ülkenin acımasız bir gerçeği. Her şeyi geçtim 2 motorsiklet ve 4 erkek savunmasız bir kadına nasıl saldırıyorlar izleyin… Lütfen paylaşır mısınız?’
Toprak otomobilin ön camının kırıldığı olayın videosunu sosyal medyadan paylaştı. Tepkilerin odağı haline gelen video hakkında polis harekete geçti.


Toprak’ın otomobiline saldıran 4 şüpheliden 2’sinin M.K. ile E.Y. olduğunu belirledi. 2 şüpheli aynı gün polis tarafından gözaltına aldı.


İşlemleri yapılmak üzere emniyete götürülen şüpheliler ifade verdi.


Şüphelilerin verdiği ifadede, ‘E-5 Bakırköy istikametinde motosiklet ile seyir halindeyken Nilay Toprak’ın kullandığı araç süratle önümüze kırdı. Bu yüzden motosiklet hakimiyetimizi kaybettik ve düştük. Nilay Toprak yoluna devam etti. Biraz sonra Toprak’ın kullandığı otomobili trafik ışıklarında beklerken gördük.” açıklamaları yer aldı.
Şüpheliler Nilay Toprak’a neden saldırdıklarını ise”Kaza yüzünden tutanak tutmak için yanına gittik fakat o bize hakaret etti. Biz de bu yüzden saldırdık.” ifadeleriyle açıkladı.


Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler hakim karşısına çıktı. şüphelilerden, M. K.’ya yurt dışına çıkış yasağı getirildi. 2 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Ne düşünüyorsun?

AKLINIZDAN NE GEÇİYOR?

Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer çifti koronavirüse yakalandı

Fransız model Marine el Himer, Müslüman olduğunu açıkladı